Lidé

 Dejvice        Vinohrady       Vedení a podpora     Práce u nás

O Vaše/naše děti se staráme nejlépe, jak jen můžeme. Proto naše „velké lidi“ pečlivě vybíráme. Náš tým tvoří pedagogové, specialisté (logopedie, speciální pedagogika, psychosociální poradenství), zdravotní sestry, a protože jsme mezinárodní česko-anglická školka, samozřejmě také rodilí mluvčí.

DEJVICE

Tereza Hodinová

Tereza po dokončení gymnázia vystudovala Filozofickou fakultu na Univerzitě Karlově, obor francouzština a latina a poté obor předškolní pedagogika. Prakticky od studií se věnuje učení francouzštiny, vzdělávání dětí a překladatelství. Bambíno přišla Tereza posílit po tom, co si, třikrát, příjemně plnila své mateřské povinnosti. Kromě dětí Terezu baví zpěv, výtvarné činnosti a četba.

Daniela Ferguson

Daniela je vystudovaná zdravotní sestra. Do Bambína nastoupila roku 2017, protože ji práce s dětmi baví a přináší radost. Jak říká: „Vážím si toho, že můžu být u rozvoje dítěte a tím i nové osobnosti.“ Kromě dětí ji baví historie, ráda cestuje a neustále něco vyrábí.

Simona Palatková

Simona P. pochází ze Znojma, v Praze už ale žije 13 let. Práci s dětmi se věnovala během studií coby dozor v dětském koutku a po absolovování kurzu pro chůvy se péči o ty nejmenší začala věnovat na plný úvazek, což ji přivedlo k nám do Bambína. Protože sama ráda maluje, snaží se často tvořit i s dětmi. Kromě umění ji baví také cizí jazyky, takže je ráda, že zde má možnost některé z nich s dětmi oprášit.

Martina Košťálová

Martina pochází ze Žďáru nad Sázavou. Vystudovala střední zdravotnickou školu a již při studiu se věnovala hlídání dětí. Po maturitě pracovala dva roky jako chůva v jedné rodině. Když děti odrostly, nastoupila do Bambína, kde se stará o ty nejmenší. Je aktivní sportovec. Věnuje se basketbalu, florbalu a futsalu.

Andrew Millar

Andy pochází z Anglie, ale díky svému rodinnému původu se považuje za Skota. Andy se ve škole věnoval obchodu, ale nakonec pokračoval ve studiu angličtiny, konkrétně úrovně 5 TEFL. Ve svém volném čase rád chodí se psy, cvičí a navštěvuje hrady. Jeho cílem vždy bylo pracovat s dětmi a s potěšením tak doplnil řady velkých Bambíňáků.

Václav Brandtl

Vašek má dvacetiletou praxi v přepravě osob. Nějakou dobu zajišťoval dopravu studentů do mezinárodní školy v Nebušicích. Je starostlivým otcem tří potomků, s dětmi má velkou trpělivost a dbá na jejich bezpečí a pohodlí. Nyní zajišťuje přepravu našich dětí do školky a ze školky, stará se o ně jako o vlastní a práce s nimi ho moc baví.

Isidora Leighton-Cruz

Isidora Leighton-Cruz je učitelka angličtiny z Chile a na Masarykově univerzitě v Brně napsala diplomovou práci na téma rané vícejazyčnosti. Absolvovala kurz Kultura pro učitele angličtiny na Trinity College v Dublinu. Ráda zpívá, tančí, jezdí na kole a věnuje se outdoorovým aktivitám.

Markéta Cieslarová

Markét pochází z Prahy. Pracovala jako chůva v rodinách, ale toužila po změně a seberozvoji, a tak je u nás v Bambínu. S dětmi nejraději tvoří nebo vypráví příběhy. Miluje jógu a jízdu na kole.

Marcela Blahotová

Marcela u nás v Bambínu připravuje pro děti chutné a zdravé svačinky a servíruje obědy. Mimo to pomáhá udržovat naši školku čistou a voňavou. Baví ji zahradničení, proto pěstuje čerstvé bylinky na naší terase.

Daniela Rella

Daniela pochází původně z Itálie, z oblasti Apulie (takzvaná „pata boty“), která je známá svým vynikajícím jídlem a nádhernou a úchvatnou krajinou. Pracovala jako učitelka ve školce a už téměř 4 roky žije v České republice. Má magisterský titul z moderní filologie, ale už více než 6 let pracuje s malými dětmi ve školkách a učí je cizí jazyky. Miluje být učitelkou, být kreativní a dynamická, usmívat se a šířit lásku a štěstí všude kolem. Má spoustu zájmů a vášní a všechny jsou nějak spojeny se světem umění: tanec, kresba, malování a psaní. Její největší vášní je zpěv a hra na kytaru. Díky Bambínu se cítí jako ryba ve vodě, která plave s obrovským úsměvem na tváři!

Petra Madarazsová

Petra M. po studiu střední pedagogické školy vydala do zahraničí, kde pracovala dva roky jako au-pair. Po této zkušenosti se ještě víc upevnila v tom, že učení v mateřské školce ji naplňuje a baví. Pro prohloubení znalostí začala studovat vysokou školu zaměřenou na speciální pedagogiku. Ráda tráví čas s přáteli a rodinou, maluje nebo se věnuje svému kocourovi Ramseymu.

Zuzana Kusyová

Zuzku od mládí baví trávit čas s dětmi a vymýšlet pro ně různé volnočasové aktivity. Ráda je bere na výlety i procházky do lesa. Pomáhá jim objevovat okolní svět tak, aby je to samotné bavilo a dál hledaly nové souvislosti, všeho co kolem sebe mohou vidět. V minulosti se účastnila příměstských táborů a vedla keramický kroužek pro děti. Minulý rok získala zkušenosti jako učitelka v MŠ a od té chvíle ji bylo jasné, že další profesní život chce mít naplněný prací s dětmi.

Ve volném čase ráda utíká do přírody se smečkou psů, tvoří, kutí, zahradničí a v neposlední řadě se motá (prý snad i pomáhá) okolo zvířat – ovcí a krav na její rodinné farmě.

Filip Kalhous

Pochází z Roztok a přišel do Bambína po 6 letech v HR na dráze. Po maturitě studoval pár let v Anglii a následně se věnoval sportovnímu odvětví u FAČR a Petr Čech sport, než začal svoji administrativní kariéru. Mezi jeho zájmy patří sport a cestování, ale v posledních letech vyplňuje jeho veškerý volný čas výchova dítěte, což si náležitě užívá.

VINOHRADY

Kateřina Pálková

Kateřina vystudovala střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku a než se usadila u nás, získala mnoho zkušeností v mateřských školkách na Moravě, odkud pochází. Kateřina se přidala do Bambína hned na začátku roku 2009 a my (i Bambíňata) jsme šťastní, že ji máme!

Lucie Holubová

Lucka pochází z Jižních Čech a vystudovala bakalářský obor psychologie se zaměřením na vzdělání a obor předškolní pedagogika. Už během studií pracovala s dětmi jako chůva. Po škole se rozhodla skloubit lásku k dětem a k cestování, tak odjela do Londýna pracovat jako au-pair. V Londýně strávila dva roky a definitivně si zde uvědomila, že děti jsou její životní vášní a rozhodla se jim věnovat na plno. Proto po návratu do České republiky nastoupila k nám do Bambína. Na dětech miluje jejich bezprostřednost a smích. Mezi její další koníčky patří umění a historie.

Kristýna Šťastná

Kristýna pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde vystudovala střední průmyslovou školu. Při studiu se začala věnovat vedení tanečních a sportovních kroužků pro děti a mládež. Přes 5 let jezdí na tábory jako oddílový a programový vedoucí. Měla možnost vyzkoušet si práci ve školce a v letní škole v Anglii. Aktivně se věnuje florbalu, mezi její další záliby patří sport, tanec, dobrodružství a poznávání nových věcí.

Pavla Kotrbáčková

Pavla vystudovala bakalářský obor anglofonní studia a v minulosti pracovala v jazykových a mezinárodních školách. Baví ji především možnost skloubit a přirozeně spojovat administrativní práci s poskytováním služeb klientům. Ve volných chvílích nejraději relaxuje v přírodě nebo objevuje pro ni dosud nepoznaná místa Prahy.

Barbora Kafková

Pochází z Prahy, kde vystudovala všeobecné gymnázium. Je nejstarší ze 4 dětí a kromě hlídání sester si už na gymplu přivydělávala jako chůva, organizovala tábory nebo vedla kroužky v DDM. Práce s dětmi je tedy už nějaký ten pátek její oblíbená činnost, a tak se po maturitě rozhodla začít studovat v Hradci Králové na pedagogické fakultě. Po státnicích si na rok odpočinula od čtení pohádek a stavění kostiček na Novém Zélandu a od ledna 2021 v plné síle nastoupila do Bambína.

Karolína Worková

Pochází z nejvýchodnějšího bodu České republiky, z Bukovce. Vystudovala University College Prague. V letech 2020–2023 žila v Holandsku a Spojených arabských emirátech, kde pracovala jako chůva. Děti si získaly její srdce natolik, že se po návratu do Česka rozhodla této práci věnovat naplno. Ve volném čase ráda čte, zajímá se o kreativní tvorbu nebo vyhledává gastronomii a cestuje.

Markéta Píšová

Markét pochází z Prahy a vystudovala Vyšší odbornou pedagogickou školu, obor předškolní vzdělávání. Při studiu občas hlídala malé děti a také pracovala několik let v Bambínu jako brigádnice. U dětí ji baví řešit s nimi jejich denní starosti a být u jejich vývoje. Ráda s dětmi tvoří, vaří a hraje na klavír.

Alena Walterová

Alena má s touto prací bohaté zkušenosti. Několik let pracovala v gastronomii a na obdobné pozici jako hospodyně a pomocnice u dětí. U nás v Bambínu připravuje zdravé svačinky pro mlsné jazýčky a stará se o čistotu v kuchyni. Velice ráda a moc dobře peče.

Christiana Capucci

Christiana pochází z města Reno ve státě Nevada, USA. Je to malé město hned vedle krásného jezera Tahoe. Po dvou letech výuky ve Státech se přestěhovala do Prahy, kde poslední dva roky pokračuje ve své učitelské cestě. Miluje jógu, pobyt venku, vaření a příležitostně se věnuje uměleckým projektům. Na práci s dětmi má nejraději to, jak jí připomínají jednoduchost života.

Michaela Zverková

Míša se narodila v Praze, kde vystudovala marketingovou komunikaci a té se také několik let věnovala. Vždycky ji to ale táhlo k dětem, a tak po návratu z milovaného Zélandu, kde rok a půl žila, udělala další velký krok a změnila obor. Teď už pár let pečuje o děti, průběžně si doplňuje vzdělání a užívá si každičký den s našimi Bambíňáky. Ve volném čase ráda jezdí na kole, na motorce, tráví čas v přírodě a chodí do divadel nebo na koncerty.

Karem Beatriz Herrera Nieto

Karem pochází z Peru, ale v mládí se přestěhovala do úžasného města Buenos Aires, kde vystudovala učitelství pro předškolní děti a má více než osmiletou praxi v práci s dětmi ve školách a vzdělávacích institucích. Spojení s učiteli, kteří jsou skutečně zapálení pro svou profesi, ji motivovalo k dobrovolnické práci na konferencích o předškolním vzdělávání a k dalšímu studiu. Před rokem dokončila studium předškolní pedagogiky se zaměřením na péči a vzdělávání dětí od 45 dnů do 5 let.

Život ve městě, které je centrem umění a kultury, jí poskytl nesčetné množství uměleckých nástrojů, od potěšení z hudby a malování až po ponoření se do divadla a tance. To jí umožňuje přinášet do třídy bohatství tvůrčích nápadů a vytvářet tak pro děti příjemný zážitek z učení.

Nachází nesmírnou radost v tom, že je součástí cesty růstu každého dítěte, a to je to, co pohání její nadšení pro výuku. 

Caio Vitor S L de Oliveira

Caio Vitor S L de Oliveira je učitel biologie a angličtiny z Brazílie. Je hluboce zapálený pro sdílení znalostí a zkušeností a je nadšený, že může vychovávat a inspirovat mladé jedince, aby se z nich stali soucitní lidé, kteří mají pozitivní dopad na společnost. Dychtivě očekává, že se během svého působení na této škole propojí se svými žáky a bude na ně mít smysluplný přínos.

Kristýna (Týnka) Kazdová

Kristýna pochází z Liberce, kde také dokončila studium vysoké školy s oborem Učitelství pro mateřské školy. Již v dětství si hrála na paní učitelku, proto bylo nutné její sen dotáhnout do konce. Odpočívat chodí do hor na výlety a ráda chodí běhat.

VEDENÍ A PODPORA

Ondřej Lepka

Ondřej Lepka během posledních let působil jako CEO vzdělávací skupiny poskytující vzdělání od mateřské školy až po osmileté gymnázium zaměřené na výuku jazyků. Společně se svým týmem prošel celým akreditačním procesem International Baccalaureate a také pro školu získal status Oxford examination centre s právem vyučovat předměty v anglickém jazyce a zadávat zkoušky IGCSE.

Ondřej věří, že vzdělávat se člověk musí celý život. Vždy je důležité si uvědomit, že udělat chybu není špatně. V rámci svého působení v síti škol vzdělávací skupiny Consilium se stal mimo jiné členem odborného akreditačního týmu "The Middle States Association”  a podílel se na udělení akreditace mezinárodní škole v Káhiře. Díky svojí pozici je u všech důležitých rozhodnutí a spolupodílí se na směru, kterým se školy vydávají.‎

Magdalena Nedvědová

Magda vystudovala v Praze fakultu tělesné výchovy a sportu a po ukončení studia se sportu věnovala profesionálně. Poté odjela do Velké Británie, kde strávila osm let a kromě práce na základní škole tam vychovala dvě děti. Nyní žije se svou rodinou v Praze, a tak se rozhodla nastoupit k nám do školky, kde může mimo jiné dětem pomáhat s angličtinou a dělat jim radost svou hrou na klavír, které se aktivně věnuje.

Alena Hauptmanová

Alena vystudovala speciální pedagogiku zaměřenou na poruchy učení a logopedii na Masarykově univerzitě v Brně. Věnuje se práci s dětmi, ať už s postižením, nebo jakýmkoli nadáním. Ve školce Bambíno pomáhá s komplexním rozvojem dětí podle nových vzdělávacích metod a ve Škole Square rozvíjí vzdělávací program.

Bára Schneiderová

Narodila se v Praze, kde také vystudovala gymnázium a sociologii. Od roku 2010 pracovala v Bambínu a také částečně na Lince bezpečí. Nakonec ale zvítězilo Bambíno, ve kterém Bára působila u dětí i v kanceláři. Mezi Bambíňáky patří i její dva synové. Po návratu z mateřské Bára přebírá náplň práce v oblasti socio-emoční podpory.

Přidejte se k nám

Jsme parta učitelů a specialistů, pro které je vzdělávání dětí smyslem života. Máme spoustu nápadů a plno jich realizujeme. Náš vzdělávací koncept láká stále víc rodičů a dětí, a tak je přirozené, že do týmu uvítáme další odborníky a nadšence. Možná jsi to právě ty.

Mateřská škola Bambíno
Dejvice
České družiny 9, Praha 6

Mateřská škola Bambíno
Vinohrady
Šrobárova 14, Praha 10