Nástup do školky

děti jedou na kole v terénu

PRO KOHO JE BAMBINO VHODNÉ

Vítáme děti
od věku 6 týdnů do 7 let.

Do Bambína přijímáme děti během celého roku podle aktuální obsazenosti v jednotlivých skupinách. Děti nemusí splňovat žádné požadavky na schopnosti či dovednosti.

dětská ilustrace

Seznámení s Bambínem

Před nástupem rádi přivítáme rodiče i děti na prohlídce Bambína, kterou je možné si domluvit pomocí formuláře zde na webu, telefonicky i e-mailem. Provedeme vás celou budovou i zahradou, představíme vám náš vzdělávací program a zodpovíme všechny dotazy. Předáme vám dokumenty potřebné k nástupu, včetně rezervačního formuláře. V případě zájmu o nástup vás poprosíme o zaslání tohoto formuláře. Pokud je volná kapacita, je možný nástup dle vašich požadavků. V případě plné kapacity vás zařadíme na čekací listinu a budeme vás informovat, až se místo uvolní.

Nástup do Bambína

Průběh nástupu do Bambína s každou rodinou individuálně probíráme, jsme připraveni poradit, co si první dny přinést, na co se připravit a co očekávat.  Každé skupině dáváme dost času, prostoru a podnětů na zvyknutí si – ať už na nový školní rok, či nového kamaráda. Protože nejlépe se učíme a rosteme, pokud jsme spokojeni, v prostředí, které máme rádi.   

Adaptace

Uvědomujeme si, že adaptace nového Bambíňáka na školku je velkou událostí pro celou rodinu. A každá probíhá individuálně. Proto se s rodiči domlouváme na jejím průběhu. Velmi se nám osvědčilo, když v prvních dnech děti zůstávají kratší dobu, která se postupně prodlužuje dle potřeb a prožívání nového Bambíňáka.  

Očkování

Do mateřské školy mohou být přijaty pouze děti, které se podrobily stanoveným pravidelným očkováním, které jsou proti nákaze imunní nebo se nemohou očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci, s výjimkou povinného předškolního vzdělávání. 

VAŠE OTÁZKY

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Od kolika let mohou děti nastoupit do školky?

Do jeslí přijímáme děti od věku 6 týdnů.  

Od kolika let se děti učí angličtině?

V Bambínu mají děti vzdělávací program v češtině a v angličtině od školkové skupiny – tedy od 2 let věku dítěte.

Chodí děti ven každý den?

Pokud to počasí dovolí, chodíme ven se všemi dětmi – tedy i nejmladšími každý den. V případě mírně nepříznivého počasí se prostě dobře oblékneme a vyrazíme též. 

Jak se děti během dne stravují?

Po celý den je dětem k dispozici voda a dětský bio čaj, které jsou jim aktivně nabízeny. Děti mají dopoledne i odpoledne svačinu, která vždy obsahuje několik druhů ovoce a zeleniny. Oběd je v bio kvalitě s polévkou a hlavním chodem. Ten si Bambíňáci mohou vybrat buď v masové, či vegetariánské verzi. Děti, které zůstávají po páté hodině, mají i druhou odpolední svačinu, která se skládá z ovoce a zeleniny.  

Může do školky nastoupit dítě, pokud nosí plenku?

Samozřejmě přijímáme děti, které nosí plenky. Všechny přebalovací potřeby jsou v ceně školného – používáme ekologicky šetrné pleny. Pokud používáte svoji oblíbenou značku, je samozřejmě možné ji do Bambína donést.  

Co když bude mé dítě při nástupu do školky plakat?

Nástup do školky je pro dítě obrovskou změnou, kterou provází mnoho emocí – nejčastěji opravdu smutek. V Bambínu jsme na to připraveni. Dětem emoci uznáváme, pomáháme ji zpracovat a soustředíme se na pozitivní věci. Slibujeme dětem jen to, co můžeme splnit. S prostředím je postupně seznamujeme, nové situace vysvětlujeme. S rodiči průběh adaptace domlouváme a průběžně vyhodnocujeme.  

Od kdy do kdy je školka otevřená a do kolika hodin musíme přijít?

Bambíno je otevřené každý všední den od 7:30 do 18:00. Malý Bambíňák může přijít kdykoliv dle svého programu. Doporučujeme příchody do 8:30, kdy začíná ranní povídání, ve kterém se děti mimo jiné dozvědí plán dne.  

Domluvte si prohlídku

Napište na vinohrady.bambino@skolkabambino.cz či na dejvice.bambino@skolkabambino.cz, nebo nám na sebe nechte kontakt níže a my se vám ozveme.

  • Vyberte pobočku*
  • Praha - Vinohrady
  • Praha - Dejvice
dětská ilustrace pán s kloboukem se diví

Mateřská škola Bambíno
Dejvice
České družiny 9, Praha 6

Mateřská škola Bambíno
Vinohrady
Šrobárova 14, Praha 10