Vinohrady

Šrobárova 1869/14
101 00 Praha 10

Maria Alexandra Martin

učitelka

Jestli ještě kamarádím s někým ze školky? Ano. A vždycky když jsme spolu, jsme stejné holky jako ve školce. Vzpomínáme a smějeme se – třeba, jak jsme běhaly po dvorku a hrály si na to, že letíme. A vlastně můžu říct, že je to pořád moje nejlepší kamarádka.

Maria Alexandra Martin se narodila ve Venezuele, kde absolvovala bakalářské studium v oboru Marketing. Po ukončení jejích studií se přestěhovala do USA. Mária mluví plynně anglicky a španělsky. Její první zkušenost s dětmi byla v jeslích, do kterých sama jako malá docházela. Učila na Florida Virtual School v Melbourne. V roce 2014 se rozhodla i s rodinou přestěhovat do Prahy, kde je od roku 2017 členem našeho týmu. Maria pečuje v naší školce o bezpečné a pohodlné učební prostředí pro všechny naše děti. Je moc ráda, že je součástí velké rodiny Bambíno, kde se cítí jako doma.

J Margarito Terrones

učitel

Jestli jsem ve školce spal po obědě? Ano, vždycky dvě hodiny. A popravdě, spím pořád. Vyrůstal jsem v prostředí, kde je úplně normální si po obědě na hodinu, dvě lehnout.

Jei pochází z Lareda v Texasu, hraniční město ve Spojených státech amerických. Díky blízkosti Mexika se k angličtině a španělštině dostal již v útlém věku. Studoval v Jižní Americe, kde získal bakalářský titul ze Španělské literatury a certifikát TEFL v Austinu v Texasu. V roce 2013 se přestěhoval na Slovensko, kde pracoval jako učitel v mateřské škole. Tato zkušenost mu pomohla objevit jeho silné spojení s dětmi. Od července 2015 pracuje Jei v Bambínu, výuku dětí si moc užívá a rád se učí od svých kolegů.

Lauren Mercier

učitelka

Jestli chtěla být princeznou nebo čarodějnicí?
Odmalička miluju oblékání. Když jsem byla ve školce, hrála jsem v představení Popelku a pokaždé jsem chtěla být princezna. Doma jsem se vždycky večer převlékla a uspořádala velké představení pro rodiče. Naštěstí byli skvělé publikum!

Lauren pochází ze San Diega v Kalifornii. Má dva tituly z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře, obor Divadlo a komunikace. Pracovala jako asistentka ve 4. třídě a 3 roky jako au pair v Bretani, ve Francii a v Andalusii ve Španělsku, kde vyučovala angličtinu. Po návratu do Kalifornie pořádala zábavu na dětských party, pracovala jako chůva a učitelka. Už když vyrůstala, věděla, že bude učit - jako její rodiče. Do Prahy přijela v listopadu 2017 a dokončila certifikaci TEFL. V Bambínu je od roku 2018 a je nadšená, že tady pracuje pro tak neuvěřitelnou školu! (vlastní slova!)

Mariana Černá

učitelka

Jakého strašidla jsem se jako malá bála? Jako malá jsem neměla ráda pavouky, nejstarší bráška to věděl a vyprávěl mi, že existují pavouci, kteří žerou jenom Marjánky. Když je tma, tak vyrostou a jsou stejně velcí jako lidé, a to pak chodí na lov. A pavouků se bojím dodnes.

Po skončení studií se Marjánka stala vedoucí kontaktního centra časopisu a asistentkou redakce. Narození synovce ji ovšem definitivně přesvědčilo, že ke spokojenému životu potřebuje být obklopena dětmi. V Austrálii, kam odcestovala, získala Diploma in Early Childhood Education and Care a pracovala v jesličkách a školce. Po návratu do Čech nadšeně doplnila jesličkový tým Bambína. Marjánka díky tříletému studiu gymnázia ve Francii mluví plynně francouzsky. Kromě klavíru hraje i na trubku v kapele a dechovém orchestru. V Bambínu se jí líbí možnost individuálního přístupu k dětem a inspirativní mezinárodní tým.

Mária Filipová

učitelka

Moje první láska ve školce? Ľuboš a klidně by se dal přirovnat k Bradu Pittovi. Měli jsme postýlky vedle sebe a díky tomu mě spinkání ve školce vždycky bavilo ;-)

Mária pochází ze Slovenska. Po ukončení studia na Fakultě ekonomiky a manažmentu v Nitře odjela do Prahy, kde 5 let působila v nadnárodní společnosti v oboru telekomunikací.Touha po změně a cit k dětem ji přivedly k nám na Vinohrady. Nyní se v Bambínu stará o naše nejmladší děti v jesličkách. Zde s nejmenšími rozvíjí jejich smysl pro tvořivost a hravost, přičemž ji nejvíc fascinuje dětská spontánnost a čistá radost ze života.

Lucie Holubová

učitelka

Čím jsem chtěla být, když jsem chodila do školky? Paní učitelkou. Už jako malá jsem si doma hrála na školku a hlídala v ní panenky a plyšáky. A i když jsem to vzala oklikou, nakonec mě to do školky přivedlo a tou paní učitelkou jsem se stala, a s dětmi je rozhodně větší sranda než s hračkami.

Lucka pochází z Jižních Čech a vystudovala bakalářský obor psychologie se zaměřením na vzdělání a obor předškolní pedagogika. Už během studií pracovala s dětmi jako chůva. Po škole se rozhodla skloubit lásku k dětem a k cestování, tak odjela do Londýna pracovat jako au-pair. V Londýně strávila dva roky a definitivně si zde uvědomila, že děti jsou její životní vášní a rozhodla se jim věnovat na plno. Proto po návratu do České republiky nastoupila k nám do Bambína. Na dětech miluje jejich bezprostřednost a smích. Mezi její další koníčky patří umění a historie.

Tereza Reichmannová

péče o klienty

Moje značka skříňky ve školce? V malé třídě Berušek jsem měla jako svůj obrázek dvě třešně. Ve velké třídě Sluníček jsem pak dostala obrázek krásné, žluté tužky s očima a s velkým úsměvem. Samozřejmě mi obě mé značky přišly nejhezčí.

Tereza je původem z Karlových Varů, kde vystudovala Estetické gymnázium se zaměřením - hra na příčnou flétnu a zpěv. Své studium nakrátko přerušila, když odjela na pár měsíců do Velké Británie dělat au-pair a příležitostně servírku. Po návratu nevěděla, čím přesně se má v životě zabývat. Rozhodla se zůstat jak u gastronomie, tak i u práce s dětmi. Po střední škole navštěvovala několik měsíců nízkoprahový klub pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a zároveň započala studium oboru Hotelový management na Vysoké škole hotelové. Své dvě vášně - gastronomii a děti, propojila i v její bakalářské práci, kterou sepsala na téma Stravovací návyky dětí v mateřských školách.

Alena Walterová

hospodyně

Co jsem nejraději kreslila?
Co jsem kreslila nejraději nevím, ale pamatuju si, že jsem nesnášela kreslit postavu

Alena má s touto prací bohaté zkušenosti. Několik let pracovala v gastronomii a na obdobné pozici jako hospodyně a pomocnice u dětí. U nás v Bambínu připravuje zdravé svačinky pro mlsné jazýčky a stará se o čistotu v kuchyni. Velice ráda a moc dobře peče.

Jan Trnka

správce budovy

Moje nejoblíbenější jídlo ve školce?
Rajská. A bylo mi jedno, jestli to byla omáčka nebo polévka.

Honzovou každodenní starostí je péče o budovy a zahrady Bambína. Pokud ho u nás potkáte, zřejmě zrovna ponese šroubovák nebo vrtačku. Dospěláci v Bambínu jsou rádi, že májí ve školce někoho tak šikovného a děti prostě milují pozorovat Honzu při práci a velmi často chtějí pomáhat.

Nikola Málková

učitelka

Nejoblíbenější hračka ve školce? Má nejoblíbenější hračka ve školce byla panenka a kočárek. O ty nejmenší ráda pečuji dodnes.

Pocházím z Prahy, kde jsem také vystudovala všeobecné státní gymnázium. Už během studia jsem ale zjistila, že to, čemu se opravdu chci věnovat, jsou děti. Docházela jsem tedy do rodin děti hlídat a trávit s nimi čas. A po nějakém čase jsem přišla do Bambína. Nejprve jako výpomoc ve školce a od července 2019 nakonec i jako učitelka v jesličkách. Jsem nejstarší z pěti dětí, tak že mě žádná plínka ani rušnejší dny nerozhodí. Svůj volný čas ráda trávím s rodinou nebo za volantem. V následujícím roce plánuji rozšířit své pedagogické znalosti na vysoké škole.

Pavla Hošková

učitelka

Škraloup na kakau? Pamatuji si to jako dnes, kdy mě učitelky ve školce nutily vypít mlíčko či kakao se škraloupem, byť maminka je varovala, že to nesnesu a pozvracím se. V době mé školkové éry (začátek osmdesátých let) to bylo vše jiné. Pít mě donutily a stalo se, jak moje maminka předvídala. A ještě jsem skončila na hanbě. A já malá velká Pavlínka jsem tu pro vás malí, velcí Bambíňáci, abych naslouchala, pomáhala a byla vaším parťákem.

Jmenuji se Pavla Hošková, pocházím z malé vesničky okres Jeseník. V 18. letech jsem se vydala na „zkušenou“ hned po maturitě na SPgŠ Krnov. Moje první cesta vedla do Prahy, poté mě lákala Anglie, hlavně kvůli angličtině. Po 6. letech jsem se odstěhovala za svým partnerem do Itálie a nyní jsem zpět v Praze. Máme dvě skvělé děti, Maruška (10let), Enea (7, 5 let). Jsme italsko-česko bláznivá rodina. Práci s dětmi dělám 4. rokem a naplňuje mě více jak na 100 %. Miluji ten pocit, když mě cestou do práce děti vítají již z auta před školkou máváním z okénka.

Marie Kováčová

učitelka

Kamarádíš ještě teď s někým ze školky? Ve školce jsem měla hodně kamarádů se kterými se setkávám do dnes. Ale největší kamarádky jsme vždycky byly my tři holky Majda, Káťa a Lucka. Navštěvovaly jsme se i mimo školku a naše rodiny taktéž. Prožily jsme spolu všechny naše narozeninové oslavy, základní školu potom střední školu, sice každá jinde, ale přece spolu, a všechny radosti i strasti života. Často spolu vzpomínáme na školku a smějeme se jaké to bylo, když náš největší problém byla rozbitá bábovička, nebo počmáraný obrázek od té druhé.

Říkají mi Majda, pocházím z malé vesničky u Liberce jménem Višňová. Vystudovala jsem střední školu pedagogickou v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Vždy mě bavilo organizovat se starší sestrou, také učitelkou, soutěže, hry a akce pro děti u nás na vesnici a tak pro mě byla předškolní pedagogika jasnou volbou. Na dětech zbožňuji jejich spontánnost a osobitost, nikdy nevíte co vám den s nimi přichystá a každé z nich je originální, prostě samo sebou. Do Prahy jsem se přestěhovala za přítelem v roce 2017 a okamžitě si ji zamilovala. Moc ráda zpívám a celkově hudba je mým koníčkem, učím se na klavír a kytaru a snažím se to propojovat i v práci s dětmi. Bambíno je pro mě velkou zkušeností a jsem ráda, že mohu být v týmu s mnoha zajímavými lidmi.

Barbora Kafková

učitelka

Chodila jsi ráda do školky? Ano, moc. Mám o 10 měsíců mladší sestru a tak pro mě mamka mohla chodit "po o". A když začala chodit do školky i ségra, zůstávaly jsme tam "po spa" spolu a hrály si :).

Pocházím z Prahy, kde jsem vystudovala všeobecné gymnázium. Jsem nejstarší ze 4 dětí a kromě hlídání sester, jsem si už na gymplu přivydělávala jako chůva, organizovala jsem tábory, nebo vedla kroužky v DDM. Práce s dětmi je tedy už nějaký ten pátek moje oblíbená činnost a tak jsem se po maturitě rozhodla začít studovat v Hradci Králové na Pedagogické fakultě. Po státnicích jsem si na rok odpočinula od čtení pohádek a stavění kostiček na Novém Zélandu (kde jsem se nakonec díky Covid situaci přeci jen dostala do rodiny se 4 dětmi :)) a od ledna 2021 jsem v plné síle nastoupila do Bambína.

Jana Šubertová

učitelka

Nejoblíbenější hračka ve školce? Už od malička mě bavilo skládat puzzle a ve školce jsme měli jedny speciální s růžovým medvídkem, které jsem skládala snad každý den. Záliba v puzzlích mi vydržela až do dnes, ale žádné se nemůžou rovnat těm ze školky. Těšila ses do školky? Téměř vždycky ano. Těšila jsem se nejen na kamarády a oblíbené hračky, ale i na nové zážitky a milé paní učitelky. To je i jeden z důvodů, proč jsem se stala paní učitelkou. Chtěla bych, aby se i naše děti do školky těšily každý den a aby si čas strávený ve školce užily, stejně jako já, když jsem byla malá.

Jmenuji se Janča a pocházím z malé vesničky Radonice, která leží kousek za Prahou. Už na základní škole jsem se rozhodla, že bych se jednou chtěla stát paní učitelkou. Vystudovala jsem pedagogické lyceum v Praze, kde jsem objevila pravý význam tohoto povolání a prohloubila svůj zájem o práci s těmi nejmenšími, jelikož věřím, že právě první krůčky jsou často jedny z nejdůležitějších. Po dokončení studia jsem hledala cestu, jak si tento sen konečně splnit, a našla jsem ji právě zde v Bambínu. Na práci s dětmi mám nejraději pozorovat jejich každodenní úsměvy a pokroky na jejich cestě stát se velkým človíčkem.

Joshua Stayskal

učitel

Kamarádíš ještě teď s někým ze školky? Stále jsem v kontaktu s některými kamarády ze školky a dokonce kamarád ze školky je mým nejlepším kamarádem stále :).

Jmenuji se Josh Stayskal a jsem novým učitelem angličtiny v Bambinu. Před více než deseti lety jsem začal učit hudební teorii ve svém rodném městě Seattle. Okamžitě jsem se do výuky zamiloval a to stále trvá :). S manželkou jsme se před dvěma lety přestěhovali do České republiky a já jsem měl tu čest pracovat v několika místních mateřských školách a také jsem byl součástí několika družinových programů pro 2. a 5. třídu.

Jak to u nás vypadá?