Vinohrady

Šrobárova 1869/14
101 00 Praha 10

Mariana Vrbíková

učitelka

Moje nejoblíbenější pohádka z dětství? Pták Ohnivák a liška Ryška od Erbena. Pro mě to bylo hrozně napínavé a líbilo se mi, jak každý ze tří bratrů zkoušel stejnou věc a dělal ji jinak. Navíc ta knížka byla nádherná – měla krásné obrázky a zdobení v secesním stylu.

Už během studií na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity bylo jasné, jakým se Mariana vydá směrem. Mariana po studiích pracovala v několika mateřských školách, kde nabyla více než sedmiletou odbornou praxi. Jezdívala také jako oddílová vedoucí na Divoký Tábor pod hnutím Brontosaurus. Na aktivity, ke kterým v rámci vzdělávání vede své žáky, navazuje i ve svém volném čase, neboť je nejraději když může výtvarně tvořit, hrát na hudební nástroje a učit se novým jazykům. Má ráda pohyb, společnost a zábavu. Proto bylo štěstím, když ji dynamika rodinného vývoje přivedla z rodného Brna do Prahy rovnou do Bambína, kde se ve shodě s její osobní filozofií spojuje profesionalita s kreativitou a také veselostí v přátelské atmosféře.

Maria Alexandra Martin

učitelka

Jestli ještě kamarádím s někým ze školky? Ano. A vždycky když jsme spolu, jsme stejné holky jako ve školce. Vzpomínáme a smějeme se – třeba, jak jsme běhaly po dvorku a hrály si na to, že letíme. A vlastně můžu říct, že je to pořád moje nejlepší kamarádka.

Maria Alexandra Martin se narodila ve Venezuele, kde absolvovala bakalářské studium v oboru Marketing. Po ukončení jejích studií se přestěhovala do USA. Mária mluví plynně anglicky a španělsky. Její první zkušenost s dětmi byla v jeslích, do kterých sama jako malá docházela. Učila na Florida Virtual School v Melbourne. V roce 2014 se rozhodla i s rodinou přestěhovat do Prahy, kde je od roku 2017 členem našeho týmu. Maria pečuje v naší školce o bezpečné a pohodlné učební prostředí pro všechny naše děti. Je moc ráda, že je součástí velké rodiny Bambíno, kde se cítí jako doma.

J Margarito Terrones

učitel

Jestli jsem ve školce spal po obědě? Ano, vždycky dvě hodiny. A popravdě, spím pořád. Vyrůstal jsem v prostředí, kde je úplně normální si po obědě na hodinu, dvě lehnout.

Jei pochází z Lareda v Texasu, hraniční město ve Spojených státech amerických. Díky blízkosti Mexika se k angličtině a španělštině dostal již v útlém věku. Studoval v Jižní Americe, kde získal bakalářský titul ze Španělské literatury a certifikát TEFL v Austinu v Texasu. V roce 2013 se přestěhoval na Slovensko, kde pracoval jako učitel v mateřské škole. Tato zkušenost mu pomohla objevit jeho silné spojení s dětmi. Od července 2015 pracuje Jei v Bambínu, výuku dětí si moc užívá a rád se učí od svých kolegů.

Lauren Mercier

učitelka

Jestli chtěla být princeznou nebo čarodějnicí?
Odmalička miluju oblékání. Když jsem byla ve školce, hrála jsem v představení Popelku a pokaždé jsem chtěla být princezna. Doma jsem se vždycky večer převlékla a uspořádala velké představení pro rodiče. Naštěstí byli skvělé publikum!

Lauren pochází ze San Diega v Kalifornii. Má dva tituly z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře, obor Divadlo a komunikace. Pracovala jako asistentka ve 4. třídě a 3 roky jako au pair v Bretani, ve Francii a v Andalusii ve Španělsku, kde vyučovala angličtinu. Po návratu do Kalifornie pořádala zábavu na dětských party, pracovala jako chůva a učitelka. Už když vyrůstala, věděla, že bude učit - jako její rodiče. Do Prahy přijela v listopadu 2017 a dokončila certifikaci TEFL. V Bambínu je od roku 2018 a je nadšená, že tady pracuje pro tak neuvěřitelnou školu! (vlastní slova!)

Mariana Černá

učitelka

Jakého strašidla jsem se jako malá bála? Jako malá jsem neměla ráda pavouky, nejstarší bráška to věděl a vyprávěl mi, že existují pavouci, kteří žerou jenom Marjánky. Když je tma, tak vyrostou a jsou stejně velcí jako lidé, a to pak chodí na lov. A pavouků se bojím dodnes.

Po skončení studií se Marjánka stala vedoucí kontaktního centra časopisu a asistentkou redakce. Narození synovce ji ovšem definitivně přesvědčilo, že ke spokojenému životu potřebuje být obklopena dětmi. V Austrálii, kam odcestovala, získala Diploma in Early Childhood Education and Care a pracovala v jesličkách a školce. Po návratu do Čech nadšeně doplnila jesličkový tým Bambína. Marjánka díky tříletému studiu gymnázia ve Francii mluví plynně francouzsky. Kromě klavíru hraje i na trubku v kapele a dechovém orchestru. V Bambínu se jí líbí možnost individuálního přístupu k dětem a inspirativní mezinárodní tým.

Mária Filipová

učitelka

Moje první láska ve školce? Ľuboš a klidně by se dal přirovnat k Bradu Pittovi. Měli jsme postýlky vedle sebe a díky tomu mě spinkání ve školce vždycky bavilo ;-)

Mária pochází ze Slovenska. Po ukončení studia na Fakultě ekonomiky a manažmentu v Nitře odjela do Prahy, kde 5 let působila v nadnárodní společnosti v oboru telekomunikací.Touha po změně a cit k dětem ji přivedly k nám na Vinohrady. Nyní se v Bambínu stará o naše nejmladší děti v jesličkách. Zde s nejmenšími rozvíjí jejich smysl pro tvořivost a hravost, přičemž ji nejvíc fascinuje dětská spontánnost a čistá radost ze života.

Lenka Hovadová

učitelka

Moje nejoblíbenější učitelka ve školce? Jednoznačně paní učitelka Lenka. Každé ráno nás vítala s úsměvem a držela nad námi ochrannou ruku – a navíc měla stejné křestní jméno jako já ;) I díky této báječné učitelce jsem jednou chtěla učit děti. Jsem moc ráda, že se mi toto přání splnilo :)

Lenka pochází z Ústí nad Orlicí. Po ukončení Střední školy sociální péče a služeb pokračovala ve studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci obor Pedagogika-veřejná správa. Jelikož ji již při studiu více oslovila pedagogická část, rozhodla se vycestovat do Velké Británie jako au-pair. V Birminghamu strávila 10 měsíců. Ve volném čase se jako členka Českého Červeného Kříže věnuje různým akcím zaměřených především na děti (letní tábor, karnevaly, výlety...).

Simon Storey

učitel

Jaká byla moje oblíbená hračka ve školce? Veliké stavební bloky. S kamarády jsme vždycky stavěli trůn tak velký, abychom se tam všichni vešli.

Simon je původem z hrabství Northumberland, které je součástí Velké Británie. Studoval anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na univerzitě Wolverhamptonu v Anglii, kde získal učitelský titul. Prošel si studiem i v Nizozemsku na univerzitě Hogeschool van Amsterdam. Později zde Simon vyučoval angličtinu na třech různých školách. Od roku 2013 Simon žije v ČR a od té doby vyučoval anglický jazyk již v několika mateřských školách. V Bambínu se Simon stará o naše nejstarší děti. Život v Bambínu si Simon užívá převážně z toho důvodu, že naše školka poskytuje dětem svobodný rozvoj a že je tu velmi přátelská atmosféra.

Lucie Holubová

učitelka

Čím jsem chtěla být, když jsem chodila do školky? Paní učitelkou. Už jako malá jsem si doma hrála na školku a hlídala v ní panenky a plyšáky. A i když jsem to vzala oklikou, nakonec mě to do školky přivedlo a tou paní učitelkou jsem se stala, a s dětmi je rozhodně větší sranda než s hračkami.

Lucka pochází z Jižních Čech a vystudovala bakalářský obor psychologie se zaměřením na vzdělání a obor předškolní pedagogika. Už během studií pracovala s dětmi jako chůva. Po škole se rozhodla skloubit lásku k dětem a k cestování, tak odjela do Londýna pracovat jako au-pair. V Londýně strávila dva roky a definitivně si zde uvědomila, že děti jsou její životní vášní a rozhodla se jim věnovat na plno. Proto po návratu do České republiky nastoupila k nám do Bambína. Na dětech miluje jejich bezprostřednost a smích. Mezi její další koníčky patří umění a historie.

Kristýna Trmalová

péče o klienty

Které zvíře jsem chtěla mít? Vždycky jsem chtěla mít psa, ale rodiče mi pořizovali „náhrady“. Takže jsme měli želvy, křečky, andulky, strašilky, rybičky a morčata. Dnes už psa mám. A taky králíka Berryho, kterého přivezla jedna z našich školkových maminek na bazárek SueRyder a nakonec tam ani nedorazil a bydlí u mě doma.

Kristýna pracovala v Bambínu jako manažerka pobočky v Kunraticích, následně několik let jako naše HR manažerka. Podílela se na vytváření motivačního prostředí pro zaměstnance a pomáhala nám rozšiřovat tým o další Bambíní kolegy. Při práci dálkově vystudovala magisterský studijní program zaměřený na bezpečnostní management. Ve volném čase se věnuje kynologii, cestování, studiu jazyků a také mladšímu bratrovi. V současné době se Kristýna rozhodla svou práci zase trochu změnit, a tak jí můžete potkávat na vinohradské pobočce, kde se věnuje péči o klienty.

Tereza Reichmannová

péče o klienty

Moje značka skříňky ve školce? V malé třídě Berušek jsem měla jako svůj obrázek dvě třešně. Ve velké třídě Sluníček jsem pak dostala obrázek krásné, žluté tužky s očima a s velkým úsměvem. Samozřejmě mi obě mé značky přišly nejhezčí.

Tereza je původem z Karlových Varů, kde vystudovala Estetické gymnázium se zaměřením - hra na příčnou flétnu a zpěv. Své studium nakrátko přerušila, když odjela na pár měsíců do Velké Británie dělat au-pair a příležitostně servírku. Po návratu nevěděla, čím přesně se má v životě zabývat. Rozhodla se zůstat jak u gastronomie, tak i u práce s dětmi. Po střední škole navštěvovala několik měsíců nízkoprahový klub pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a zároveň započala studium oboru Hotelový management na Vysoké škole hotelové. Své dvě vášně - gastronomii a děti, propojila i v její bakalářské práci, kterou sepsala na téma Stravovací návyky dětí v mateřských školách.

Alena Walterová

hospodyně

Co jsem nejraději kreslila?
Co jsem kreslila nejraději nevím, ale pamatuju si, že jsem nesnášela kreslit postavu

Alena má s touto prací bohaté zkušenosti. Několik let pracovala v gastronomii a na obdobné pozici jako hospodyně a pomocnice u dětí. U nás v Bambínu připravuje zdravé svačinky pro mlsné jazýčky a stará se o čistotu v kuchyni. Velice ráda a moc dobře peče.

Jan Trnka

správce budovy

Moje nejoblíbenější jídlo ve školce?
Rajská. A bylo mi jedno, jestli to byla omáčka nebo polévka.

Honzovou každodenní starostí je péče o budovy a zahrady Bambína. Pokud ho u nás potkáte, zřejmě zrovna ponese šroubovák nebo vrtačku. Dospěláci v Bambínu jsou rádi, že májí ve školce někoho tak šikovného a děti prostě milují pozorovat Honzu při práci a velmi často chtějí pomáhat.

Jan Šimek

řidič

Strašidlo, kterého jsem se jako malý bál? Nejstrašnější ze všech strašidel pro mě byl Brmbulák. Sám jsem si ho vymyslel a často jsem se s ním děsil. V mých představách to byla chlupatá a zubatá obluda, co se schovává pod postelí.

Honza má dvanáctiletou praxi v přepravě osob. Zajišťoval především dopravu zahraničních filmových štábů. Dva roky žil v Americe, kde pracoval v rodinné firmě v oboru stavebnictví. V Bambínu zajišťuje bezpečnou a bezproblémovou dopravu našich dětí do školky a ze školky. Protože je sám otcem, užívá si společnost dětí v autě.

Jak to u nás vypadá?