Vinohrady

Šrobárova 1869/14
101 00 Praha 10

Nikola Rišková

péče o klienty

Jakou značku skříňky jsem měla ve školce? Měla jsem hrušku, ale moc jsem si přála panenku nebo kočárek.

Nikola vystudovala taneční konzervatoř a speciální pedagogiku na Ostravské univerzitě. Dva roky učila v mateřských školách a v tanečním studiu tanec. Několik zkušeností nasbírala na stážích v dětském domově, v mateřských školách, v mateřských školách speciálních a v logopedické poradně. Její záliby jsou tanec, hra na klavír, snowboarding a další různé druhy sportů.

Mariana Vrbíková

učitelka

Moje nejoblíbenější pohádka z dětství? Pták Ohnivák a liška Ryška od Erbena. Pro mě to bylo hrozně napínavé a líbilo se mi, jak každý ze tří bratrů zkoušel stejnou věc a dělal ji jinak. Navíc ta knížka byla nádherná – měla krásné obrázky a zdobení v secesním stylu.

Už během studií na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity bylo jasné, jakým se Mariana vydá směrem. Mariana po studiích pracovala v několika mateřských školách, kde nabyla více než sedmiletou odbornou praxi. Jezdívala také jako oddílová vedoucí na Divoký Tábor pod hnutím Brontosaurus. Na aktivity, ke kterým v rámci vzdělávání vede své žáky, navazuje i ve svém volném čase, neboť je nejraději když může výtvarně tvořit, hrát na hudební nástroje a učit se novým jazykům. Má ráda pohyb, společnost a zábavu. Proto bylo štěstím, když ji dynamika rodinného vývoje přivedla z rodného Brna do Prahy rovnou do Bambína, kde se ve shodě s její osobní filozofií spojuje profesionalita s kreativitou a také veselostí v přátelské atmosféře.

Maria Alexandra Martin

učitelka

Jestli ještě kamarádím s někým ze školky? Ano. A vždycky když jsme spolu, jsme stejné holky jako ve školce. Vzpomínáme a smějeme se – třeba, jak jsme běhaly po dvorku a hrály si na to, že letíme. A vlastně můžu říct, že je to pořád moje nejlepší kamarádka.

Maria Alexandra Martin se narodila ve Venezuele, kde absolvovala bakalářské studium v oboru Marketing. Po ukončení jejích studií se přestěhovala do USA. Mária mluví plynně anglicky a španělsky. Její první zkušenost s dětmi byla v jeslích, do kterých sama jako malá docházela. Učila na Florida Virtual School v Melbourne. V roce 2014 se rozhodla i s rodinou přestěhovat do Prahy, kde je od roku 2017 členem našeho týmu. Maria pečuje v naší školce o bezpečné a pohodlné učební prostředí pro všechny naše děti. Je moc ráda, že je součástí velké rodiny Bambíno, kde se cítí jako doma.

J Margarito Terrones

učitel

Jestli jsem ve školce spal po obědě? Ano, vždycky dvě hodiny. A popravdě, spím pořád. Vyrůstal jsem v prostředí, kde je úplně normální si po obědě na hodinu, dvě lehnout.

Jei pochází z Lareda v Texasu, hraniční město ve Spojených státech amerických. Díky blízkosti Mexika se k angličtině a španělštině dostal již v útlém věku. Studoval v Jižní Americe, kde získal bakalářský titul ze Španělské literatury a certifikát TEFL v Austinu v Texasu. V roce 2013 se přestěhoval na Slovensko, kde pracoval jako učitel v mateřské škole. Tato zkušenost mu pomohla objevit jeho silné spojení s dětmi. Od července 2015 pracuje Jei v Bambínu, výuku dětí si moc užívá a rád se učí od svých kolegů.

Lauren Mercier

učitelka

Jestli chtěla být princeznou nebo čarodějnicí?
Odmalička miluju oblékání. Když jsem byla ve školce, hrála jsem v představení Popelku a pokaždé jsem chtěla být princezna. Doma jsem se vždycky večer převlékla a uspořádala velké představení pro rodiče. Naštěstí byli skvělé publikum!

Lauren pochází ze San Diega v Kalifornii. Má dva tituly z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře, obor Divadlo a komunikace. Pracovala jako asistentka ve 4. třídě a 3 roky jako au pair v Bretani, ve Francii a v Andalusii ve Španělsku, kde vyučovala angličtinu. Po návratu do Kalifornie pořádala zábavu na dětských party, pracovala jako chůva a učitelka. Už když vyrůstala, věděla, že bude učit - jako její rodiče. Do Prahy přijela v listopadu 2017 a dokončila certifikaci TEFL. V Bambínu je od roku 2018 a je nadšená, že tady pracuje pro tak neuvěřitelnou školu! (vlastní slova!)

Mariana Černá

učitelka

Jakého strašidla jsem se jako malá bála? Jako malá jsem neměla ráda pavouky, nejstarší bráška to věděl a vyprávěl mi, že existují pavouci, kteří žerou jenom Marjánky. Když je tma, tak vyrostou a jsou stejně velcí jako lidé, a to pak chodí na lov. A pavouků se bojím dodnes.

Po skončení studií se Marjánka stala vedoucí kontaktního centra časopisu a asistentkou redakce. Narození synovce ji ovšem definitivně přesvědčilo, že ke spokojenému životu potřebuje být obklopena dětmi. V Austrálii, kam odcestovala, získala Diploma in Early Childhood Education and Care a pracovala v jesličkách a školce. Po návratu do Čech nadšeně doplnila jesličkový tým Bambína. Marjánka díky tříletému studiu gymnázia ve Francii mluví plynně francouzsky. Kromě klavíru hraje i na trubku v kapele a dechovém orchestru. V Bambínu se jí líbí možnost individuálního přístupu k dětem a inspirativní mezinárodní tým.

Mária Filipová

učitelka

Moje první láska ve školce? Ľuboš a klidně by se dal přirovnat k Bradu Pittovi. Měli jsme postýlky vedle sebe a díky tomu mě spinkání ve školce vždycky bavilo ;-)

Mária pochází ze Slovenska. Po ukončení studia na Fakultě ekonomiky a manažmentu v Nitře odjela do Prahy, kde 5 let působila v nadnárodní společnosti v oboru telekomunikací.Touha po změně a cit k dětem ji přivedly k nám na Vinohrady. Nyní se v Bambínu stará o naše nejmladší děti v jesličkách. Zde s nejmenšími rozvíjí jejich smysl pro tvořivost a hravost, přičemž ji nejvíc fascinuje dětská spontánnost a čistá radost ze života.

Lucie Holubová

učitelka

Čím jsem chtěla být, když jsem chodila do školky? Paní učitelkou. Už jako malá jsem si doma hrála na školku a hlídala v ní panenky a plyšáky. A i když jsem to vzala oklikou, nakonec mě to do školky přivedlo a tou paní učitelkou jsem se stala, a s dětmi je rozhodně větší sranda než s hračkami.

Lucka pochází z Jižních Čech a vystudovala bakalářský obor psychologie se zaměřením na vzdělání a obor předškolní pedagogika. Už během studií pracovala s dětmi jako chůva. Po škole se rozhodla skloubit lásku k dětem a k cestování, tak odjela do Londýna pracovat jako au-pair. V Londýně strávila dva roky a definitivně si zde uvědomila, že děti jsou její životní vášní a rozhodla se jim věnovat na plno. Proto po návratu do České republiky nastoupila k nám do Bambína. Na dětech miluje jejich bezprostřednost a smích. Mezi její další koníčky patří umění a historie.

Kristýna Trmalová

péče o klienty

Které zvíře jsem chtěla mít? Vždycky jsem chtěla mít psa, ale rodiče mi pořizovali „náhrady“. Takže jsme měli želvy, křečky, andulky, strašilky, rybičky a morčata. Dnes už psa mám. A taky králíka Berryho, kterého přivezla jedna z našich školkových maminek na bazárek SueRyder a nakonec tam ani nedorazil a bydlí u mě doma.

Kristýna pracovala v Bambínu jako manažerka pobočky v Kunraticích, následně několik let jako naše HR manažerka. Podílela se na vytváření motivačního prostředí pro zaměstnance a pomáhala nám rozšiřovat tým o další Bambíní kolegy. Při práci dálkově vystudovala magisterský studijní program zaměřený na bezpečnostní management. Ve volném čase se věnuje kynologii, cestování, studiu jazyků a také mladšímu bratrovi. V současné době se Kristýna rozhodla svou práci zase trochu změnit, a tak jí můžete potkávat na vinohradské pobočce, kde se věnuje péči o klienty.

Tereza Reichmannová

péče o klienty

Moje značka skříňky ve školce? V malé třídě Berušek jsem měla jako svůj obrázek dvě třešně. Ve velké třídě Sluníček jsem pak dostala obrázek krásné, žluté tužky s očima a s velkým úsměvem. Samozřejmě mi obě mé značky přišly nejhezčí.

Tereza je původem z Karlových Varů, kde vystudovala Estetické gymnázium se zaměřením - hra na příčnou flétnu a zpěv. Své studium nakrátko přerušila, když odjela na pár měsíců do Velké Británie dělat au-pair a příležitostně servírku. Po návratu nevěděla, čím přesně se má v životě zabývat. Rozhodla se zůstat jak u gastronomie, tak i u práce s dětmi. Po střední škole navštěvovala několik měsíců nízkoprahový klub pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a zároveň započala studium oboru Hotelový management na Vysoké škole hotelové. Své dvě vášně - gastronomii a děti, propojila i v její bakalářské práci, kterou sepsala na téma Stravovací návyky dětí v mateřských školách.

Alena Walterová

hospodyně

Co jsem nejraději kreslila?
Co jsem kreslila nejraději nevím, ale pamatuju si, že jsem nesnášela kreslit postavu

Alena má s touto prací bohaté zkušenosti. Několik let pracovala v gastronomii a na obdobné pozici jako hospodyně a pomocnice u dětí. U nás v Bambínu připravuje zdravé svačinky pro mlsné jazýčky a stará se o čistotu v kuchyni. Velice ráda a moc dobře peče.

Jan Trnka

správce budovy

Moje nejoblíbenější jídlo ve školce?
Rajská. A bylo mi jedno, jestli to byla omáčka nebo polévka.

Honzovou každodenní starostí je péče o budovy a zahrady Bambína. Pokud ho u nás potkáte, zřejmě zrovna ponese šroubovák nebo vrtačku. Dospěláci v Bambínu jsou rádi, že májí ve školce někoho tak šikovného a děti prostě milují pozorovat Honzu při práci a velmi často chtějí pomáhat.

Jak to u nás vypadá?